شبکه گروههای ترویج کتابخوانی

آغاز پنجمین دوره جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی

فراخوان پنجمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی منتشر شد.
   به گزارش روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از وب سایت مروجان کتاب، شبکه گروه‌های ترویج کتابخوانی با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نظر دارند افراد ، گروه‌ها ، تشکل‌های مردمی و نهادهای غیردولتی دارای فعالیت‌های موثر و نوآورانه در زمینه ترویج کتابخوانی را انتخاب و معرفی کنند و با همین هدف، برای پنجمین دوره متوالی، جشنواره مروجان کتابخوانی برگزار می‌شود.

   شرکت‌کنندگان در این جشنواره می‌توانند در چند بخش جداگانه در این رقابت فرهنگی شرکت کنند؛ بخش گروه‌ها و نهادهای غیردولتی، افراد، بخش بین‌الملل، بخش نگاه ویژه (شامل معلمان مدرسه، استادان دانشگاه، امامان جماعت، کتابداران، کتابفروشی‌ها و کتابفروشان، مهدکودک‌ها و مربیان مهدکودک، واحدهای صنفی، بخش خصوصی و مراکز خدمات عمومی و همچنین مروجان الکترونیکی و دنیای مجازی).

    همچنین بخش «نشان استمرار» به افراد یا گروه‌هایی تعلق دارد که در دوره‌های گذشته برگزیده شده‌اند، آنها می‌توانند با ارائه گزارشی از فعالیت‌های گذشته و ارائه طرح‌های نو در این بخش شرکت کنند.

افراد و گروه‌هایی در این بررسی‌ها برگزیده شناخته می‌شوند که واجد شاخص‌های انتخاب به این شرح باشند: تاثیر پایدار در گسترش کتابخوانی میان مردم، خلاقیت و نوآوری در برنامه‌ها و شیوه‌های اجرایی، استفاده مناسب از مشارکت مردم و چهره‌ها، استفاده خلاقانه و بهینه از امکانات و ظرفیت‌های عمومی و مردمی، قابلیت معرفی به سایر مناطق به عنوان الگو، اثربخشی فعالیت‌های کتابخوانی در رفتارهای اجتماعی یا فعالیت‌های عمومی مردم، فعالیت به شکل داوطلبی و فعالیت در قالب گروهی.

     علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد فرهنگی می‌توانند به نشانی اینترنتی  www.bookpromotion.ir  مراجعه کرده و فرم شرکت در جشنواره را پر کنند.

     گزارش‌ها و مستندات فعالیت در زمینه ترویج کتابخوانی به همراه فرم تکمیل‌شده، لازم است تا پایان وقت اداری ۳۰ شهریور ١٣٩٧ به دبیرخانه پنجمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی ارسال شود.

۱۳ مرداد ۱۳۹۷

 
 


فراخوان پنجمین دوره جشنواره مروجان کتابخوانیفراخوان پنجمین دوره جشنواره مروجان کتابخوانی    سال 1397