اخبار

عضو شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد: انتخاب شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران

https://www.isna.ir/news/98111914004

ایسنا/فارس عضو شورای اسلامی شهر شیراز اعلام کرد که تلاش‌های 2 ساله مسئولان شیراز به ثمر نشست و این شهر به عنوان پایتخت کتاب ایران انتخاب شد.

لیلا دودمان در گفت و گو با ایسنا، کسب عنوان پایتختی کتاب را حاصل حداقل دو سال تلاش و خرد جمعی دستگاه های مختلف فرهنگی و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی شهر شیراز دانست و گفت: شورای اسلامی شیراز از آبان ماه ۱۳۹۶ اولین جلسه جدی را در این حوزه تشکیل داد و بر اساس مصوبه ای شهرداری شیراز را به حمایت از طرح های ترویج کتابخوانی و حضور جدی در جشنواره انتخاب پایتخت کتاب ایران مکلف شد

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خاطرنشان کرد که این شهر سال گذشته نیز موفق شد در جمع ۵ شهر فینالیست قرار گیرد اما امسال استمرار برنامه‌ها توانست عنوان پایتخت کتاب ایران را نصیب شیراز کند.

او افزود: سازمان فرهنگی شهرداری شیراز در دوران مدیریت دکتر گشتاسبی راد با رویکردی جدی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس و اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فارس، به خوبی دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی را در پیشبرد اهداف مدیریت کرد و امیدواریم رئیس جدید سازمان متبوع، این مسیر را ادامه دهد.

این عضو شورای شهر شیراز مصوبه راه‌اندازی و احداث باغ کتاب را نیز از مهمترین فعالیت‌های آینده شیراز دانست و تاکید کرد: استفاده از ظرفیت فرهنگ به ویژه کتاب و کتابخوانی، برای مقابله با آسیب‌های حاشیه نشینی در شهر شیراز، توسعه گردشگری و همچنین رویکرد ملی و بین‌المللی در طرح‌های سال آینده شیراز در نظر گرفته شده است.

 دودمان ابراز امیدواری کرد: عنوان پایتخت کتاب ایران زمینه را برای حضور جدی در انتخاب پایتخت کتاب جهان برای شیراز هموار کند.

عضو شورای اسلامی شیراز به اجرای ۱۰ طرح در حوزه کودک و کتاب نیز اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به تلاش شیراز در مسیر شهر دوستدار کودک شبکه کودکان و همچنین شبکه مادران دوستدار کتاب در شیراز شکل گرفته و اقدامات جدی در این طریق در جریان است.

کد خبر : 98111914004

۲۰ بهمن ۱۳۹۸ ۰۹:۵۳
خبرگزاری ایسنا |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید