اخبار

اختتامیه چهارمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی شهرستان دشتی با معرفی نفرات برتر در سالن شهرداری خورموج برگزار شد

اختتامیه چهارمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی شهرستان دشتی با معرفی نفرات برتر در سالن شهرداری خورموج برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی در آیین اختتامیه چهارمین دوره جام باشگاه های کتاب خوانی کودکان و نوجوانان دشتی با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی خورموج، رییس اداره کتابخانه های عمومی دشتی، معاون پرورشی آموزش و پرورش دشتی و برگزیدگان جام در سالن شهرداری خورموج برگزار شد، با تقدیر از شهردار و شورای اسلامی خورموج در برگزاری این برنامه گفت: ۴ طرح در حوزه کتاب خوانی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال اجراست که شهرستان دشتی یکی از فعال ترین شهرستان های کشور در اجرای هر ۴ طرح است و این نتیجه تعامل بخش های دولتی و غیر دولتی در شهرستان است.

حمید زارعی افزود: جام باشگاه های کتاب خوانی کودکان و نوجوانان طرحی پیشرو و پویا برای راه اندازی و فعال کردن باشگاه های  کتاب خوانی در سراسر کشور است.

وی با اشاره به اهداف تشکیل باشگاه های کتاب خوانی ادامه داد: افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان، تقویت فرهنگ گفت وگو، استدلال و مهارت در بحث و قدرت تحلیل و تفکر انتقادی و مطالبه گری در کودکان، کمک به تاسیس و تقویت کتابخانه های کوچک کلاسی و ارتباط بین اهل قلم و کودکان از جمله اهداف اجرای این طرح بوده است.

زارعی خاطرنشان کرد: از اولین دوره که در سال ۱۳۹۵ برگزار و خورموج شهر برتر جام باشگاه های کتاب خوانی کشور شد تا امروز باشگاه های کتاب خوانی دشتی همواره در سطح ملی درخشیده اند و افتخار آفرینی کرده اند.

در پایان این مراسم برترین های جام به شرح زیر معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش باشگاه‌های برتر، باشگاه « یار مهربان » به تسهیل گری اسما خواجه زاده از دبستان قلم یک خورموج باشگاه برگزیده معرفی و باشگاه « کُنار » به تسهیل گری معصومه وحیدی راد از کاکی مورد تقدیر قرار گرفت.

در بخش پیش دبستانی و دوشنبه کتاب خوانی باشگاه « نهال کوشا » به تسهیل گری اعظم حیدری باشگاه برگزیده شد.

در بخش نامه به نویسنده آریا فقیه احمدانی و امیرعباس دشتی هر دو از باشگاه کتاب خوانی یار مهربان و  سامیا انگیز از کُنار مقام اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش فیلم‌های برتر آریا فقیه احمدانی از یار مهربان و مبینا راستیان اول و دوم شدند.

در بخش فیلم‌های برتر پیش دبستانی ابوالفضل حیاتی، ماندانا یزدان پناه اول و دوم و زهرا صابری نیا و سیده فاطمه میرنظامی به طور مشترک سوم شدند.

در بخش مدیران فعال و برتر زینب حیدری پور از دبستان قلم یک در بخش مدارس و در بخش مهد و پیش دبستانی اعظم حیدری از مهد و پیش دبستانی نهال کوشا به عنوان مدیران برتر مورد تقدیر قرار گرفتند.

در بخش کتاب‌ها و نویسندگان برتر نیز کتاب « یک کوسه و پنج ماهی » به نویسندگی علی اصغر سیدآبادی،  « ریگو و رزا » نوشته لورنس پائولی و ترجمه الهام مقدس به مقام های اول و دوم رسیدند.

هم چنین از ناهید جمشید نیا مسوول دبیرخانه جام باشگاه های کتاب خوانی شهرستان دشتی نیز تقدیر شد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی

۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶
bookpromotion.ir |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید