اخبار

شهردار خورموج: امسال ۷۰ میلیون تومان به بخش پایتخت کتاب اختصاص داده ایم.

شهردار خورموج: امسال ۷۰ میلیون تومان به بخش پایتخت کتاب اختصاص داده ایم.

شهردار خورموج گفت: امسال ۷۰ میلیون تومان به بخش پایتخت کتاب اختصاص داده ایم.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی، احمد شیخیانی در آیین اختتامیه جام باشگاه های کتاب خوانی کودکان و نوجوانان که روز گذشته در سالن شهرداری خورموج برگزار شد، اظهار کرد: یکی از راه‌های موثر در جهت رسیدن به توسعه فرهنگی در جوامع، توجه ویژه به مسئله کتاب، کتاب خوانی و ترویج مطالعه در میان شهروندان به خصوص کودکان و نوجوانان است.

نایب رییس شورای مرکزی شهرهای دوستدار کتاب کشور افزود: به‌طور حتم کتاب غذای روح بشر و وسیله رشد فکری انسان است که از این‌ رو باید فرهنگ کتاب خوانی در جامعه ترویج یابد.

وی ادامه داد: افزایش مطالعه در بین کودکان و نوجوانان و تبدیل آن به فرهنگ در خانواده ها از بروز ناهنجاری ها و آسیب های فردی و اجتماعی در جامعه جلوگیری می کند.

شیخیانی تصریح کرد: توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در اولویت برنامه های شهرداری و شورای اسلامی  خورموج است و به ویژه از سال ۹۶ تاکنون توجه ویژه ای به مساله کتاب خوانی و حمایت از برنامه های کتاب خوانی در سطح شهر داشته ایم.

وی اضافه کرد: در سال جاری نیز برای کسب پایتخت کتاب مبلغ ۷۰ میلیون تومان با مصوبه شورای اسلامی شهر به این موضوع اختصاص داده ایم و در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی نیز برنامه های ویژه ای در سال جاری خواهیم داشت.

شیخیانی یادآور شد: در زمینه پرداخت نیم درصد سهم کتاب خانه های عمومی شهرداری خورموج تنها شهرداری استان است که تا پایان سال ۹۸ تمام سهم کتابخانه ها را پرداخت کرده است.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۳:۳۰

روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی |

۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۱۲
bookpromotion.ir |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید