اخبار

راهیابی 4 شهر خوزستان به مرحله نیمه نهایی پویش سراسری « با کتاب در خانه»

راهیابی 4 شهر خوزستان به مرحله نیمه نهایی پویش سراسری « با کتاب در خانه»

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از راهیابی 4 شهرستان اهواز، بهبهان، رامهرمز و دزفول در مرحله نیمه نهایی پویش سراسری «با کتاب در خانه» ویژه آخرین نوروز قرن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، مرتضی جمشیدی با اعلام این مطلب افزود: داوری مرحله نیمه نهایی «پویش با کتاب در خانه » در چهار بخش قبل از دبستان، دبستان، متوسطه اول و دوم انجام شد که برگزیدگان در نیمه دوم خردادماه از سوی دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی می‌شوند.

وی با اشاره به شرکت کنندگان در مرحله نیمه نهایی خوزستان،تصریح کرد: "یگانه توکلی فرد" از شهرستان بهبهان در مقطع دبستان، "یگانه و نیکا پنجه" هر دو در مقطع دبستان، "محمد پور فهیمی" از دزفول در مقطع متوسطه،"ساجده حمدادی" از اهواز در مقطع دبستان و از رامهرمز در مقطع دبستان "رها و ریحانه بیگدلی "،"یاسمن نوذری "، "ستایش کوهی نژاد"،" ترنم علیپور"، "روژان مرادی "،" اسماء سرکاکی "، "مریم بهبهانی" و در مقطع متوسطه "فرخنده بهمنپور" ، " مهرانا نصیری "،" فاطمه طلوعی پور" ، "آنیتا رسولی" موفق به راهیابی به مرحله نهایی شدند.

جمشیدی ملاک داوری در مرحله نیمه نهایی آثار را خلاقیت در اجرا، ارائه الگوی مناسب ترویج کتابخوانی، جذابیت شنیداری و دیداری، حفظ زمان بندی مناسب و توجه به گسترش بهداشت فردی و اجتماعی برشمرد.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان یادآور شد: پویش «با کتاب در خانه»، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تمامی استان‌ها شروع به کار کرد.

وی افزود: در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کردند به معرفی کتابی می‌پرداختند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند.

 جمشیدی ادامه داد: همچنین کودکان در این کلیپ‌ها گاهی از معرفی ساده کتاب فراتر رفته و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان می‌شدند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می کردند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان

۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۰۴
https://www.farhang.gov.ir/fa/news/525184 |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید