اخبار

پیوستن سازمان انتقال خون به گروه مروجان کتاب‌خوانی در شیراز ششمین پایتخت کتاب ایران

پیوستن سازمان انتقال خون به گروه مروجان کتاب‌خوانی در شیراز ششمین پایتخت کتاب ایران

امید داریم که نهم مرداد، روز جهانی انتقال خون، نخستین پایگاه کتاب‌خوانی در مراکز اهدای خون فارس را با همکاری سازمان انتقال خون همراه با تقدیر از برخی فعالان کتاب و کتاب‌خوانی که بیشترین میزان اهدای خون در فارس را داشته‌اند، راه‌اندازی گردد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس؛ مؤسسه فرهنگی هنری آوای یار مهربان، در ادامه رسالت فرهنگی خود که گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در راستای پایتختی کتاب ایران است، با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، نخستین نشست سازمان انتقال خون را برای پیوستن به گروه مروجان کتاب‌خوانی برگزار نمود.

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در این نشست گفت: اهدای خون، برآمده از فرهنگ نوع‌دوستی است؛ به ویژه در جمهوری اسلامی که پایه آن بر معنویت و نوع‌دوستی می‌باشد؛ این فرهنگ‌سازی بر دوش ما بیشتر سنگینی می‌نماید.

سهرابی ادامه داد: امید داریم که با این نشست‌ها، همکاری و هم‌یاری‌های بیشتری صورت گیرد و بتوانیم با ورود فرهنگ‌وران و هنرمندان در زمینه فرهنگ اهدای خون، فرهنگ‌سازی بیشتری را انجام دهیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: ورود سازمان انتقال خون به گروه مروجان کتاب‌خوانی، گامی بلند در پایتختی کتاب ایران است؛ که از این رهگذر افزون بر فرهنگ‌سازی در زمینه کتاب‌خوانی، فرهنگ اهدای خون را نیز در جامعه نهادینه خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس بیان داشت: امید داریم که نهم مرداد، روز جهانی انتقال خون، نخستین پایگاه کتاب‌خوانی در مراکز اهدای خون فارس را با همکاری سازمان انتقال خون همراه با تقدیر از برخی فعالان کتاب و کتاب‌خوانی که بیشترین میزان اهدای خون در فارس را داشته‌اند، راه‌اندازی گردد.

مسعود ترابی، مدیرکل سازمان انتقال خون فارس نیز در این نشست گفت: استان فارس بزرگترین قطب پزشکی به ویژه در زمینه پیوندها، سوختگی و جراحی‌های بسیار سختی همچون عمل قلب است که از کشورهای دیگر نیز توریسم درمانی دارد؛ از این رو نیاز به داشتن بانک خون، در استان فارس به ویژه در شیراز بیش از دیگر شهرهای ایران احساس می‌گردد.

ترابی ادامه داد: با به روزسازی سیستم انتقال خون، امروز در فارس می‌توانیم علاوه بر گرفتن خون به روش سنتی، اهداکنندگان می‌توانند پلاکت و پلاسما را نیز اهدا کنند؛ که این روش اهدای فراوردهای خونی، باعث می‌گردد که در هزینه و وقت صرفه‌جویی گردد.

در پایان این نشست از چند تن فعالان فرهنگی حوزه کتاب‌خوانی که  بیشترین میزان اهدای خون را داشتند، مورد تقدیر قرار گرفتند.

 

۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۳:۳۶
bookpromotion.ir |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید