اخبار

مازندران پیشتاز در عرصۀ کتابخوانی کشور

مازندران پیشتاز در عرصۀ کتابخوانی کشور

آیین اختتامیه برنامه های کتاب محور مازندران ، صبح امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور با حضور حسن نژاد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و جمعی از مدیران کل، شهرداران و برگزیدگان جشنواره های کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران؛ عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در این آیین گفت: تقدیر و تجلیل از برگزیدگان جشنواره های جام باشگاه های کتابخوانی، روستاها و عشایر دوستدار کتاب، پایتخت کتاب ایران، مروجین کتابخوانی و طرح پویش با کتاب در خانه ویژه آخرین نوروز قرن ، مجموعا ۱۰۵ برگزیده در استان مازندران درخشیدند که مایه افتخار اهالی فرهنگ و هنر است.

زارع با اشاره به اینکه ۷۹۷ باشگاه کتابخوانی در استان مازندران مشغول فعالیت هستند گفت: در طرح چهارمین جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان، تعداد ۶۶۲ جلد کتاب توسط ۱۷ کتابفروشی در سطح استان عرضه شد که ۱۲ هزار و ۹ نفر در آن مشارکت داشتند.

 

وی اذعان داشت: در طرح پویش با کتاب در خانه ویژه آخرین نوروز قرن نیز  هزار و ۳۸ اثر از ٢٣ استان کشور توسط کودکان و نوجوانان تهیه و تدوین و به دبیرخانه مرکزی ارسال شد که از این میان، استان مازندران با ۲۶۹ اثر  بیشترین مشارکت را در این پویش در سطح کشور داشت و هیأت داوران این جشنواره در مرحله نیمه نهایی ۲۰۰ اثر و در مرحله نهایی  ۶۰ نفر را به عنوان برگزیده در سه رده سنی پیش از دبستان، دبستان و متوسطه انتخاب که مازندران با ۹ برگزیده بالاترین آمار را دارا بود.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در ادامه با اشاره به ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب نیز گفت: ۱۰۷ روستا از مازندران در این جشنواره شرکت  کردند که ۲ روستا از مازندران در میان برگزیدگان این جشنواره خوش درخشیدند و در ششمین جشنواره پایتخت کتاب ایران نیز ۱۰ شهر از مازندران در این جشنواره شرکت نمودند که در نهایت شهرهای ساری، بابل، آمل و بهشهر به مرحله نیمه نهایی راه یافتند.

 وی اذعان داشت: در ششمین جشنواره تقدیر از مروجین کتابخوانی نیز ۴ نفر از استان مازندران در بخشهای کتابداران ، امامان جماعت، موسسات فرهنگی و  بخش مردمی جزو  برگزیدگان نهایی قرار گرفتند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، پیشگامی این استان را در عرصه کتابخوانی کشور، به فال نیک گرفت و بیان کرد: خرسندیم که با استمرار این مسیر ارزشمند، پرچمدار فرهنگ سرافراز کتابخوانی در کشور هستیم.

 

شایان ذکر است آیین اختتامیه جشنواره های  کتابخوانی استان، ساعت ۱۰ صبح امروز چهارشنبه ۲۶ شهریور در سالن کنفرانس اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار و از برگزیدگان برنامه های کتاب محور استان با اهدای هدایایی ، تجلیل شد.

روابط عمومی

۳۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۴:۱۰
https://www.farhang.gov.ir/fa/news/542294 |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید