اخبار

کتابخانه عمومی روستای دوستدار کتاب بزنج اسفراین با عنوان کتابخانه نیکتا قوامی افتتاح شد.

کتابخانه عمومی روستای دوستدار کتاب بزنج اسفراین با عنوان کتابخانه نیکتا قوامی افتتاح شد.

صبح روز پنجشنبه با حضور معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد و دارایی کشور، فرماندار اسفراین، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کتابخانه عمومی” نیکتا قوامی” در روستای بزنج از توابع بخش مرکزی اسفراین به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اسفراین، دکتر هادی قوامی در این آئین به جایگاه اسفراین در اشعار فردوسی اشاره داشت و افزود: مفسران، شعرا و عرفای مشهوری در این منطقه سکونت داشته اند که باعث سربلندی شهرستان شده است و وظیفه ما انتقال دانش و فرهنگ آنها به نسلهای بعدی است.

معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی کشور ادامه داد: در بین سایر موضوعات، فرهنگ، پایه و اساس و چه بسا مهمتر از سایر حوزه هاست .

وی گفت: فرهنگ، دروازه توسعه اقتصادی در انسانهای بزرگ است که باعث رقم زدن تحولات بزرگ می شود و رشد و توسعه قبل از هرچیز مستلزم فضای مناسب است تا بتواند تحقق یابد.

* جهش تولید، بدون علم و دانایی میسّر نمی شود

طاهر رستمی در ادامه آئین افتتاح کتابخانه نیکتا قوامی در روستای بزنج اسفراین ، این شهر را شهر ادبا ، عرفا و مشاهیر به نام توصیف کرد و گفت: ارتقاء سه شاخص صنعت، گردشگری و کشاورزی در راستای علم و دانایی ایجاد شده و باعث توسعه می شود.

وی گفت: توسعه چندوجهی و توأمان است و باید در همه زمینه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی ، علمی و در فضای شهرستان شکل بگیرد.

وی ادامه داد: در شرایط تحریم اگر شاهد بهره برداری از شمش یکصد و ده تنی در اسفراین هستیم دلیل آن اعتماد به تخصص و دانش نیروهای داخلی است.

مقام عالی دولت در شهرستان اسفراین راهبرد مقام معظم رهبری در بیان جهش تولید را مشخص کردن مسیر و تعیین کننده سیاست کلان نظام توصیف کرد و افزود: جهش تولید بدون دانایی و علم میسّر نمی شود و همه ما باید در این مسیر گام برداریم .

وی ادامه داد: در بسیاری از شاخصها حرکت روبه جلو داریم هرچند با وضعیت مطلوب هنوز فاصله داریم اما باید تلاش شود با حمایت امام جمعه و همراهی نماینده و اعضای شورای تامین و همچنین صاحب نظران برای توسعه و ارتقاء شاخصها اهتمام داشته باشیم.

فرماندار اسفراین با تقدیر از اقدام خیرخواهانه معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و دارایی کشور در احداث کتابخانه عمومی در روستای بزنج ” روستای دوستدار کتاب”، بیان داشت: این اقدام خیرخواهانه قطعا باعث بسط و گسترش علم و دانایی و خیر و برکت خواهد شد.

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی اسفراین در ادامه سخنان خود به تاکید استاندار خراسان شمالی مبنی بر ایجاد طرحهای اشتغالزا توسط دهیاریها و معرفی پروژه های اشتغالزا اشاره داشت و گفت: این امر علاوه بر کمک به معیشت مردم منطقه، باعث ارتقاء سطح درآمد مردم خواهد شد.

رستمی با تقدیر از دهیار روستای بزنج در ارتقاء سطح فرهنگی روستا و معرفی آن در سطح کشور به عنوان روستای “دوستدار کتاب”، گفت: دهیاران بازوان اجرایی دولت در روستاها هستند که تلاش می شود از این نهاد عمومی غیر دولتی به منظور اداره امور روستا در جهت ارتقاء معیشت مردم منطقه استفاده شود.

در ادامه این مراسم از 25 عنوان کتاب سرکار خانم هاجر قادری دهیار روستای بزنج اسفراین رونمایی شد.

 

 

.

 

شایان ذکر است، روستای زیبای بزنج از توابع شهرستان اسفراین به همت مدیر کانون فرهنگی هنری معراج السعاده مسجد امام حسین این روستا، یش از این در دو دوره متوالی از برگزاری جشنواره ملی روستاها و عشایر دوستدار کتاب ایران به عنوان روستای برگزیده و نیز برگزیده برگزیده های 5 دوره برگزاری این جشنواره در سال 96 و 97 شناخته و جایزه استمرار را از آن خود کرد.

۱۲ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹
bookpromotion.ir |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید