اخبار

نگاهی به برنامه های انجمن کودک و نوجوان سیمرغ به مناسبت هفته ملی کودک

نگاهی به برنامه های انجمن کودک و نوجوان سیمرغ به مناسبت هفته ملی کودک

انجمن کودک و نوجوان سیمرغ بیش از هفت سال است که هر هفته با همکاری نهادهای مردمی و علاقه‌مندان و فعالان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی دولتی و غیردولتی همایش میدانی گسترده و مستمر خوانش و نذر چهل کتاب چهل هزار روستا و برنامه  یک فنجان کتاب را در مناطق کم برخوردار و حاشیه شهرها را برگزار می‌کند.

هرسال به مناسبت‌های مختلف ازجمله گرامیداشت هفته ملی کودک و روز جهانی کودک نیز خوانش ، اهدای کتاب و آموزش تسهیلگری و مشاوره خانواده دارد. امسال با آغاز هفته ملی کودک با همکاری شبکه شهرهای دوستدار کتاب،آموزش و پرورش زبرخان و نهاد کتابخانه‌های عمومی نیشابور و علاقه‌مندان حوزه کودک و نوجوان و کانون توسعه فرهنگی کودکان، انجمن کتاب پرواز سیمرغ ویژه‌برنامه‌های اهدای کتاب و لوازم‌التحریر همراه با کتاب‌خوانی، نقاشی و آموزش مربیان در روستاهای دیش دیش، جهان‌آباد، حاجی‌آباد، میرآباد، دان کاشفیه، داس، چناران و اجرای برنامه کتاب‌خوانی و اهدای کتاب در منطقه کم برخوردار چهارده معصوم ع برگزار شد. در این ویژه‌برنامه‌ها بیش از چهارصد جلد کتاب و دویست بسته لوازم‌التحریر از سوی خیرین به کودکان و نوجوانان اهدا شد. در این برنامه شیوه‌نامه پنجمین دوره جام باشگاه‌ها برای مسئولان معرفی و نحوه راه‌اندازی و ثبت باشگاه‌ها به ‌اجمال برای معلمان و مربیان توضیح داده شد.

انجمن‌های کودک و نوجوان سیمرغ هم‌چنین به مناسبت چهلم سالار شهیدان ۴۰ جلد کتاب به کودکان کار اهدا کرد و به مناسبت درگذشت استاد آواز ایران نیز ۱۷۰ عنوان کتاب برای کودکان مناطق مسکونی پاژ توس هدیه نموده است که در مراسم چهلم ایشان همراه با برگزاری ویژه ‌برنامه‌ای مخصوص ایشان با همکاری انجمن فرهنگ و هنر ابر شهر و نهادهای علاقه‌مند و همراه با همایش میدانی نذر چهل کتاب چهل هزار روستای انجمن کودک و نوجوان سیمرغ اهدا و اجرا خواهد شد.‌

انجمن کودک و نوجوان سیمرغ ، مانند سال‌های گذشته ویژه‌برنامه‌های برگزاری کارگاه آموزشی . تورکتاب. اهدای کتاب. کتاب‌خوانی، نقاشی، نامه به نویسنده، پخش فیلم‌های کوتاه و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و پیام سلامت و نشاط برای همگان را در برنامه‌های خود داشت.

۲۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲
bookpromotion.ir |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید