اخبار

آیین تجلیل از برگزیدگان جام باشگاهای کتابخوانی و جشنواره روستاهای دوستدارکتاب شهرستان بابل برگزار شد.

آیین تجلیل از برگزیدگان جام باشگاهای کتابخوانی و جشنواره روستاهای دوستدارکتاب شهرستان بابل برگزار شد.

آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره جام باشگاهای کتابخوانی و روستاهای دوستدارکتاب شهرستان بابل برگزار شد
طی مراسمی در سالن اجتماعات فرمانداری ویژه شهرستان بابل، آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره جام باشگاهای کتابخوانی و روستاهای دوستدارکتاب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل این مراسم با حضور زاهدپاشا؛ معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری ویژه بابل، محمدی فیروزجایی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، عمرانی؛ معاون فرهنگی شهرداری بابل، اوشیب نتاج؛ رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بابل، حاجی اسماعیلی؛ بخشدار مرکزی و حمدی نائب رئیس اتحادیه کتابفروشان شهرستان بابل انجام گرفت.

 زاهدپاشا؛ معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری ویژه بابل ضمن عرض تسلیت ایام اربعین حسینی و با قدردانی از اقدامات دبیرخانه ستاد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل گفت : همکاری ادارات و نهادهای شهرستان از جمله شهرداری بابل، آموزش و پرورش، امور کتابخانه ها، بهزیستی و بخشداری ها و دهیاری ها برای اجرای مطلوب طرح های ترویجی حوزه کتاب و کتابخوانی قابل تحسین است ولی انتظار می رود همکاری بیشتری با دبیرخانه ستاد در سالجاری داشته باشند تا شاهد حضور و درخشش علاقمندان به کتاب و کتابخوانی این شهرستان در عرصه های ملی باشیم.

ایشان در ادامه، انتخاب شهر بابل از میان ۱۷۱ شهر شرکت کننده در طرح ملی پایتخت کتاب ایران به عنوان بیست شهر برگزیده پایتخت کتاب در دو سال متوالی ۹۷ و ۹۸ از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را شایسته تقدیر دانسته و از پیگیری های دبیرخانه ستاد، همکاری مطلوب و سازنده شهرداری بابل و مشارکت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل قدردانی نمود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل ضمن ارائه گزارشی از فعالیت دبیرخانه ستاد در سخنان کوتاهی گفت: انس با کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه در همه ملت ها به جهت نهادینه سازی خردورزی در جامعه مورد تایید است و این فریضه مهم در کشور ما نیز با اجرای طرح های متعدد، بیشتر مورد تاکید و حمایت قرار می گیرد.

 محمدی فیروزجایی با قدردانی از همکاری و همراهی مسئولان، شرکت کنندگان، داوران و کتابفروشان شهرستان افزود: اجرای طرح های ملی پایتخت کتاب، جام باشگاه‌های کتابخوانی و روستاهای دوستدار کتاب با تمرکز بر تقویت فرهنگ مطالعه در جامعه، فرصت مناسبی برای بیان توانمندی ها و ظرفیت های این شهرستان در عرصه فرهنگ بویژه فرهنگ مکتوب است و در این زمینه انتظار داریم تا با همکاری بیشتر عزیزان، اقدامات موثرتری انجام بگیرد.

در ادامه از افراد زیر در محورهای سه گانه پایتخت کتاب، جام باشگاه‌ها و روستای دوستدار کتاب تجلیل بعمل آمد.

* پایتخت کتاب : شهرداری بابل و دبیرخانه ستاد ( اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بابل)

*جام باشگاه‌های کتابخوانی : از میان ۲۳ باشگاه شرکت کننده در شهرستان بابل در چهارمین دوره جام باشگاه‌ها، باشگاه‌های کتابخوانی زیر به عنوان منتخب شهرستان در سه حوزه باشگاه برگزیده، فیلم برگزیده و نامه برگزیده انتخاب و به رقابت های استانی راه یافتند.

باشگاه کتابخوانی یار مهربان به مدیریت نفیسه درویشی

باشگاه کتابخوانی سرزمین شادی ها به مدیریت رقیه حاجی محمدی

باشگاه کتابخوانی گلبهار به مدیریت افسانه نیکخواه

باشگاه کتابخوانی مادرانه به مدیریت زهرا قربان نیا

باشگاه کتابخوانی دنیای کودکانه به مدیریت مبینا طالبی

باشگاه کتابخوانی عصرکتاب به مدیریت منیژه آقایی

در رقابت های استانی، باشگاههای کتابخوانی یار مهربان و سرزمین شادیها به عنوان منتخب استانی به رقابت های جام باشگاههای کتابخوانی کشور راه یافتند.

 * در ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب هیات داوران از بین ۱۲ روستای شرکت کننده شهدستان بابل در جشنواره ۶ روستای دوستدار کتاب : بیشه سر، شهیدآباد، درزیکلای نصیرایی، رمنت ، دلاورکلا و روشن آباد به عنوان منتخب شهرستان به رقابت های استانی راه پیدا نموده که در رقابت های استانی، روستای شهید آباد ( ابراهیم حاج آقا تبار) و روستای پایین بیشه سر ( حسین ابراهیمی نتاج بیشه) منتخب و به رقابت های کشوری راه پیدا کرده اند.

* هیات داوران : حوا فیروزجایی، سمیه پذیرش، فاطمه آقاجانی و فاطمه مهدی پور

 * کتابفروش برگزیده : هادی کرمانیان؛ مدیر انتشارات و کتابفروشی اکسیر قلم

۲۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶
bookpromotion.ir |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید