اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان محور اصلی طرح پایتخت کتاب، توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان محور اصلی طرح پایتخت کتاب، توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، محور و هدف اصلی طرح پایتخت کتاب را رونق مطالعه و کتابخوانی در جامعه دانست و گفت: سمنان با توجه به پیشینه فرهنگی و قدمت تاریخی، از شایستگی کسب این عنوان برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، فرشید فلاح روز دوشنبه در نشستی با شهردار و مسوولان سازمان فرهنگی هنری و ورزشی شهرداری سمنان افزود: در گذشته با سابقه فرهنگی و تاریخی این خطه آشنا بودم اما این امر در دوران تصدی مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سمنان بیشتر تقویت شد و با توجه به فعالیت ها و اقداماتی که در عرصه های فرهنگی صورت گرفته، سمنان را بیشتر از همیشه شایسته کسب این عنوان می دانم.

 وی با اشاره به مصوبه سفر رییس جمهوری مبنی بر ساخت تالا مرکزی در سمنان و پیگیری مستمر مردم سمنان در این خصوص خاطرنشان کرد: این امر نیز مشخص می کند که فرهنگ و مباحث فرهنگی هنری نزد مردم سمنان از جایگاه و اهمیت بالایی برخوردار است.

 فلاح، همچنین با اشاره به سابقه سیدمحمد ناظم رضوی شهردار سمنان و فعالیت های گسترده سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان در مباحث فرهنگی به خصوص تاسیس و فعالیت کتابخانه تلفنی رنگین کمان اظهار داشت: این مسایل می طلبد تا مسوولان و دستگاههای مرتبط تلاش بیشتری را برای کسب عنوان پایختی کتاب داشته باشند.

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان همچنین با اشاره به طرح‌ها و نظرات شهردار سمنان در خصوص طرح پایتخت کتاب و استقبال از این طرح‌ها گفت: در نشست هفته آینده دبیرخانه پایتخت کتاب این طرح‌ها و سایر برنامه های پیش بینی شده مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

وی همچنین از شهردار سمنان خواست تا برای مستندسازی فعالیت های صورت گرفته در خصوص طرح‌های کتاب و کتابخوانی در سمنان، روابط عمومی شهرداری سمنان را مامور نماید.

 شهردار سمنان نیز در این نشست در خصوص طرحها و ایده های خود در زمینه طرح پایتخت کتاب مطالبی بیان کرد و گفت: استفاده از فضای مجازی و مشارکت دادن بانوان در خصوص توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید مورد توجه قرار گیرد.

 محمد همتی عضو شورای شهر سمنان نیز بر ضرورت توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ایجاد و توسعه دکه های فرهنگی در سمنان گفت: توسعه فرهنگ مطالعه و توجه به کتاب بسیار از مسایل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و را در جامعه کاهش می دهد.

 ۲۸ مهر ۱۳۹۹

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان
۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۰۱
bookpromotion.ir |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید