اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس مطرح کرد؛

افتتاح چند کتابخانه در پایتخت کتاب ایران

افتتاح چند کتابخانه در پایتخت کتاب ایران

صابر سهرابی با اشاره به این که در همه روستاها و شهرهای استان فارس در هفته کتاب برنامه‌های متفاوتی خواهیم داشت، بیان کرد: در اولین روز هفته کتاب افتتاح بزرگ‌ترین کتابخانه جنوب استان فارس و فرهنگسرای استاد محمد بهمن‌بیگی را خواهیم داشت که با حدود ۶ هزار جلد کتاب افتتاح شده و به بهره برداری خواهد رسید.

صابر سهرابی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در گفت‌وگو با ستاد خبری بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در خصوص برنامه‌های اولین روز هفته کتاب در پایتخت کتاب ایران، اظهار کرد: با توجه به این که درسال ۹۹ شیراز به عنوان پایتخت کتاب انتخاب و برای سال ۱۴۰۰ نیز تمدید شده است با همکاری اداره کل نهاد کتابخانه‌ها، کانون پرورش فکری کودکان و شهرداری شیراز اتفاقات خوبی را در این هفته رقم خواهیم زد.
 
او همچنین بیان کرد: در بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران بناست تا حدود بیست و هفت برنامه را در شهر شیراز و استان فارس برگزار کنیم. همچنین برنامه‌های متنوعی را در همه شهرها و روستاهای استان فارس در این هفته در نظر دارند که اجرا خواهد شد.
 
وی با شاره به این که در اولین برنامه در روز افتتاحیه هفته کتاب در آرامگاه حافظ حضور خواهیم داشت و این هفته را با قرائت پیام سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شروع می‌کنیم عنوان کرد: پس از آن نیز افتتاح بزرگ‌ترین کتابخانه جنوب استان فارس و فرهنگسرای استاد محمد بهمن‌بیگی را خواهیم داشت که با حدود ۶ هزار جلد کتاب افتتاح شده و به بهره برداری خواهد رسید.
سهرابی همچنین گفت: در ادامه این روز از تعدادی کتاب صوتی تهیه شده برای نابینایان و از تعدادی کتاب پژوهشی که در سال ۹۹ آماده شده است رونمایی خواهیم کرد. در بعد از ظهر اولین روز هفته کتاب نیز با حضور استاندار، امام جمعه و مسئولان استانی و کشوری کتابخانه‌ای را در شهر صدرا افتتاح خواهیم کرد. پس از آن نیز کلنگ زنی بزرگترین کتابخانه این شهر را خواهیم داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با اشاره به این که شهر صدرا در یکسال قبل نیز به عنوان شهر دوستدار کتاب ایران معرفی شد، بیان کرد: خوشبختانه زیرساخت‌های کتاب و کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه در شهر صدرا با هدایت دستگاه‌های اجرایی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به خوبی شکل گرفته است؛ این شهر جزو برترین شهرهای کشور انتخاب شد.
 
صابر سهرابی با بیان این که البته در روزهای دیگر بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برنامه‌های متعددی داریم که در شهر شیراز و روستاها و شهرهای دیگر اجرا می‌شود، گفت: این چهار برنامه‌ای است که با شروع هفته کتاب اجرا و عملیاتی خواهیم کرد. با توجه به وضعیت بیماری کرونا و شیوع آن که در شهر شیراز نیز به شدت در حال افزایش است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برنامه‌های خود را برگزار خواهیم کرد.
 
بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۹ با شعار «دانایی؛ مانایی» برگزار می‌شود.

۲۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۳:۵۵
https://www.farhang.gov.ir/fa/news/551640 |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید