اخبار

در دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با شهردار کرمان عنوان شد: تلاش برای انتخاب کرمان به‌عنوان پایتخت کتاب ایران با جدیت دنبال می شود.

در دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با شهردار کرمان عنوان شد: تلاش برای انتخاب کرمان به‌عنوان پایتخت کتاب ایران با جدیت دنبال می شود.

شهرداران، محور ترویج کتاب در مراکز استان‌ها و رییس شورای برنامه‌ریزی پایتخت کتاب هستند.

مسائل حوزه فرهنگ به ویژه کتاب با محوریت برنامه‌ریزی برای انتخاب کرمان به‌عنوان پایتخت کتاب ایران از جمله مواردی بود که در دیدار محمد رضا علیزاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با مهران عالم زاده، شهردار کرمان در اولین روز هفته کتاب مورد توجه و گفتگو قرار گرفت .

در این دیدار  علیزاده ؛ ترویج کتابخوانی  و گسترش فرهنگ  کتابخوانی در شهر و اقدامات لازم برای انتخاب کرمان به‌عنوان پایتخت کتاب ایران را مهم دانست و گفت: کرمان از لحاظ فعالان حوزۀ کتاب و نویسندگان خبره، ظرفیت خوبی دارد؛ بنابراین، می‌توانیم با هم‌افزایی، کارهای مهمی انجام دهیم و زمینه را برای انتخاب کرمان به‌عنوان پایتخت کتاب ایران فراهم کنیم.

وی به  تعدادی از مصوبات سال گذشته شورای فرهنگ عمومی  مرتبط با حوزه کتاب  و فعالیت‌های فرهنگی اشاره کرد و افزود: تلاش برای انتخاب کرمان به‌عنوان پایتخت کتاب ایران، ارتقای سواد رسانه‌ای، ترویج برنامه‌های قرانی و ترویج فرهنگ کتابخوانی  مواردی است که باید پیوسته به آنها توجه داشته باشیم .

علیزاده تصریح کرد :  شهرداران، محور ترویج کتاب در مراکز استان‌ها و رییس شورای برنامه‌ریزی پایتخت کتاب هستند.

دبیر ستاد هفته کتاب در استان با اشاره به اغاز بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی نیز گفت:  امسال  ۱۵ دستگاه فرهنگی برنامه‌های خود را در خصوص هفتۀ کتاب ارایه کردند و ۱۳۰ برنامه در این زمینه تدارک دیده شده است.

شهردار کرمان نیز در این دیدار  از راه‌اندازی کافه‌کتاب و کتابخانه سیار در شهر کرمان با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در آینده‌ای نزدیک خبر داد. وی به راه‌اندازی کتابخانه سیار برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در شهر کرمان نیز اشاره کرد و گفت: این کتابخانه در مناطق حاشیه شهر و مناطق کم‌برخوردار که ساختاری برای مطالعه در آن‌ها وجود ندارد، می‌تواند مؤثر و برای مردم جذاب باشد.

عالم‌زاده با بیان این که شهرداری در حد توان برای ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش می‌کند، گفت: برای راه‌اندازی کافه‌کتاب و کتابخانه سیار نیاز است با اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان چارچوب مشترکی تعیین کنیم و نقشه راه داشته باشیم.

  محمد جواد حسین زاده ، معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و محمد جهانشاهی ؛ معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان نیز در این دیدار حضور داشتند .
۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۴۸
bookpromotion.ir |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید