اخبار

زنگ مطالعه در هفته کتاب مازندران نواخته می‌شود؛ برپایی نمایشگاه مجازی کتاب در سایه کرونا

زنگ مطالعه در هفته کتاب مازندران نواخته می‌شود؛ برپایی نمایشگاه مجازی کتاب در سایه کرونا

 «معصومه فرجی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، پیرامون ویژگی‌های هفته کتاب امسال اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران که هم‌زمان با بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود، با توجه به شرایط پیش‌آمده به دلیل بیماری کرونا، گفت: این وضعیت باوجود محدودیت‌هایی که ایجادِ کرده اما می‌تواند اتفاق مثبتی نیز برای حوزه کتاب و کتاب‌خوانی محسوب شود.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بابیان اینکه در این شرایط کرونایی اقبال مردم به‌ویژه کتاب‌خوانان به فضای مجازی و کتاب‌های صوتی و الکترونیک بیشتر شده و کمتر برای خرید کتاب به کتاب‌فروشی‌ها مراجعه می‌کنند، افزود: از بدو شیوع این ویروس در استان مازندران پویش‌های متعدد کتاب‌خوانی به همت دستگاه فرهنگ و هنر استان راه‌اندازی شد و مورد استقبال عمومی نیز قرار گرفت.

 وی به شعار بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، با عنوان «دانایی؛ مانایی» اشاره کرد و ادامه داد: برنامه‌های این هفته از ۲۴ آبان تا ۳۰آبان ماه جاری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به دو شیوه حضوری و مجازی در سراسر استان برگزار می‌شود.

 فرجی ضمن تشریح برنامه‌های این هفته گفت: آغازین روز از هفته با عنوان کتاب، رونق و شکوفایی، روز دوم با عنوان کتاب، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، روز سوم با عنوان کتاب، ارتقاء فرهنگ، روز چهارم با عنوان کتاب،نوآوری و خلاقیت، روز پنجم با عنوان کتاب، اقتصاد و فرهنگ، روز ششم با عنوان کتاب، دانایی و مانایی و آخرین روز از هفته با عنوان کتاب، فرصت پیشرفت برابر نام‌گذاری شده است.

وی بابیان اینکه شنبه اولین روز از هفته کتاب زنگ مطالعه در مدارس استان به‌صورت مجازی و در بستر شبکه شاد نواخته می‌شود، افزود: افتتاح نمایشگاه مجازی کتاب، رونمایی از پوستر این نمایشگاه، رونمایی از پوستر مسابقه کتاب‌خوانی از دیگر برنامه‌های ۲۴آبان است که در سالن کنفرانس اداره کل ارشاد اجرایی می‌شود.

فرجی، دیدار و تجلیل از فعالان فرهنگی عرصه ایثار و شهادت(ناشران و نویسندگان حوزه دفاع مقدس)، تقدیر از ذبیح‌الله ذیحی نویسنده و مدیرمسئول انتشارات نماشون و تقدیر از مدیرمسئول انتشارات سردار شهید طوسی علی‌اصغر زکوی را از برنامه‌های دومین روز هفته کتاب امسال برشمرد.

 

 

 

وی با بیان اینکه بازدید از دفتر موسسه فرهنگی هنری نشر صوتی آوا نامه با مدیریت اسماعیل آذری، رونمایی از کتاب و تهیه کتب گویا جهت استفاده نابینایان، رونمایی از کتاب دکتر نیاکی با عنوان «عقیق لاریجون» کاری از انتشارات اکسیر قلم به‌عنوان برنامه کاری سومین روز از هفته کتاب تدارک دیده شد.

 فرجی از برگزاری آئین اختتامیه جشنواره کتاب سال به همراه(رونمایی از دانشنامه تبرستان و مازندران- دریای کاسپین- هویت شناسی مردمان سرزمین نوروز- افسانه‌های مازندران) در چهارمین روز از بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: چهارشنبه ۲۸آبان بازدید از کتاب‌فروشی‌های عضو طرح‌های فصلی و تقدیر از مدیران کتاب‌فروشی شامل هوشمند فضلی مدیر کتاب‌فروشی شهر کتاب ساری و سیروس مقصودی مدیر کتاب‌فروشی وارش را در دستور کارداریم.

وی بابیان اینکه دیدار با فرهیختگان حوزه کتاب و نشر ازجمله برنامه‌های ششمین روز هفته کتاب است، گفت: برگزاری آئین رونمایی از کتاب‌های زبان مازندرانی از دوران باستان تا امروز نوشته اسداله عمادی، کتاب روزشمار تاریخ مازندران نوشته علی رمضانی پاچی و کتاب جینگاسر (فرهنگ بومی) نوشته سلطان شکوهی خراط به همراه تجلیل از فریده یوسفی مدیرمسئول انتشارات شلفین را در ادامه روز ششم خواهیم داشت.

فرجی بابیان اینکه کتاب‌خوانان استان مازندران و مروجین کتاب و کتاب‌خوانی استان در جشنواره‌های متعدد حائز رتبه‌های برتر شدند و قدردان تلاش‌های اعضای باشگاه‌های کتاب‌خوانی استان هستیم، یادآور شد: در آخرین روز از هفته کتاب امسال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، برگزیدگان مسابقه کتاب‌خوانی معرفی و تجلیل خواهند شد.

۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۴:۰۹
bookpromotion.ir |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید