اخبار

فیلم کارگاه‌های آموزشی پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان

فیلم کارگاه‌های آموزشی پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان

 کارگاه‌های آموزشی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان که در سال‌های گذشته توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌صورت حضوری در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور برگزار می‌شد امسال به‌واسطه شیوع و گسترش بیماری کووید ۱۹ و به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت غیرحضوری و مجازی برگزار شد و علاقه‌مندان برای حضور در این کارگاه‌ها پس از اعلام فراخوان در فضای اسکای روم شبکه ترویج کتاب‌خوانی شرکت کردند.

این کارگاه‌ها با حضور بیش از ۱۷۰۰ نفر از تسهیلگران، مروجان و علاقه‌مندان به حوزه کتاب و کتاب‌خوانی که در سایت شبکه ترویج کتاب‌خوانی ثبت‌نام کرده بودند در ۴ جلسه ۲ ساعته در چهار روز برگزار شد و به‌طور متوسط هر شب ۸۰۰ نفر در این کارگاه‌ها شرکت کردند و  به مدت ۶۴۰۰ نفر ساعت  آموزش دیدند. تسهیلگرانی که در این برنامه آموزش دیدند از کتابداران، معلمان، مربیان مهدهای کودک، رابطان جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان و مروجان و علاقه‌مندان به حوزه کتاب و ترویج کتاب‌خوانی بودند.

 

اولین کارگاه این برنامه به‌عنوان تسهیلگری و روش‌های مشارکت راه‌اندازی باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در روز چهارشنبه ۱۹ آذرماه ۱۳۹۹ توسط سرکار خانم فرمهر منجزی  و آقای علی‌اصغر سیدآبادی،  دومین کارگاه با عنوان شیوه‌های ترویج کتاب‌خوانی، فعالیت با کتاب توسط سرکار خانم فریبا اقدامی  و  آقای سیاوش پیریایی، سومین کارگاه با عنوان آشنایی با انواع کتاب کودک و نوجوان، گفتگو درباره ادبیات کودک و نوجوان توسط آقایان جعفر توزنده جانی و سید علی کاشفی و آخرین جلسه آن در ۲۲ آذرماه ۱۳۹۹ با عنوان مستندسازی و روش‌های گزارش‌نویسی و پرسش و پاسخ پیرامون جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان توسط آقایان ابراهیم حیدری مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و اسماعیل یزدان پور از اعضای شورای برنامه‌ریزی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان برگزار شد.

در این کارگاه‌ها به‌طور متوسط هر شب ۸۰۰ نفر از تسهیلگران جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان حضور داشتند و پیرامون جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان بحث و گفتگو شد.

از مهم‌ترین مسائلی که در این کارگاه‌ها توسط اساتید این حوزه آموزش داده شد نحوه شرکت در جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان، آموزش تسهیلگری، معرفی کتاب‌های برتر حوزه کودک و چگونگی انتخاب این کتاب‌ها، مستندسازی و چگونگی گزارش‌نویسی در فعالیت‌های کتاب‌خوانی، نحوه ارتباط با کودک و نوجوان و تشویق آنان به فعالیت‌های کتاب‌خوانی و آموزش کارهای مشارکتی و فعالیت‌های جمعی کتاب‌خوانی بود.

با توجه به اینکه در برگزاری پنجمین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان در این دوره توجه به رویکرد فعالیت در فضای مجازی می‌باشد و به جهت استفاده تمامی علاقه‌مندان به حوزه کتاب کودک و نوجوان مجموعه فیلم‌های این کارگاه‌ها در اختیار علاقه‌مندان به این حوزه قرار می‌گیرد.

 همچنین مجموعه نشست‌هایی با حضور اساتید جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان تهیه شده است که این نشست‌ها نیز در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

۲۴ دی ۱۳۹۹ ۰۹:۳۴
bookpromotion.ir |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید